אפשרויות ודגשים החשובים בהכנה לייצור מוצר חדש בסין

אחת המדינות המרכזיות, בה מפותחים ומיוצרים כיום מוצרים חדשים ברמה הגלובאלית, היא סין. בעבר, כוח העבודה הסיני היה נחשב לכוח עבודה זול, מה שאפשר למפעלי ייצור וליצרנים רבים לחסוך משמעותית בעלויות. נכון להיום, ניתן לראות כי סין משתווה ברמת מפעלי הייצור שלה למפעלי ייצור שונים באירופה ובארצות הברית. חברות ענק בוחרות כיום לרכז את עיקר פעילות הייצור שלהן דווקא בסין, וזאת משום העובדה, כי מוצע להן מבחר ענק של מוצרים, בעלי רמות שונות של איכות.

 

לפני שבוחרים לייצר מוצר חדש בסין, מומלץ לבצע תהליך מעמיק של חיפוש מידע רלוונטי על מפעלי ייצור שונים בסין, ולערוך ביניהם השוואה מסודרת.

 

בבחינת האפשרות לפתח ולייצר מוצרים חדשים בסין, מומלץ לשים דגש על הגדרות ברורות ומדויקות כגון: חומרים וטכנולוגיות אשר ייעשה בהם שימוש בתהליך הייצור, הכמויות הנדרשת וכמובן, עלויות התפעול של תהליך הייצור.

כחלק מתהליך הבחירה; לפתח מוצר חדש ולייצרו במפעל ייצור מסוים בסין, מומלץ לקבוע פרמטרים מהותיים כמו בחינת העמידה של המפעל בתקנים מחמירים, גודלו של המפעל, רמת בקרת האיכות המתבצעת במפעל ופרמטרים נוספים. קביעת פרמטרים חשובים כגון אילו, תוכל לסייע בצורה משמעותית במציאת מפעל ייצור איכותי בסין.

 

ישנן שלוש דרכים, בהן ניתן להוביל מהלך של ייצור מוצרים חדשים במפעלי ייצור בסין:

  • הדרך הראשונה היא על ידי פעילות ישירה מול המפעל בסין (דרך המתאימה יותר לחברות קטנות, או יזמים).
  • הדרך השנייה היא להציב את אחד מעובדיה של חברה כאחראי בלעדי להתנהלות השוטפת של התקשורת מול מפעל הייצור בסין (דרך זו מתאימה יותר לחברות גדולות).
  • הדרך השלישית היא רכישת שירותיה של חברה חיצונית, אשר תעניק שירותים שונים לייצור בסין.

 

חשוב מאוד להבחין בין יבוא מסין לייצור בסין. מדובר הרי בשתי פעילויות שונות בהקשר של פיתוח מוצרים. פעולת היבוא, משמעותה, היא רכישתו של מוצר קיים אצל הספק. פעולת הייצור לעומת זאת, היא תהליך יצירתו של מוצר חדש לגמרי, במפעל בו נמצאים הספק או היצרן.