פיתוח הנדסי למוצרים חדשים בתחום החקלאות

תחום החקלאות עבר (ועודנו עובר) תמורות ושינויים רבים. קיימת התפתחות נרחבת, הן בכמות התוצרת והן במגוון הגידולים החקלאיים. גידולים חדשים רבים נוספו בתחומי הצמחים ובעלי החיים. חל שיפור ניכר בשיטות הגידול ובתפוקה החקלאיים, עם פיתוח זנים חדשים מן הצומח למשל, באמצעות השימוש בטכנולוגיה גנטית. טכנולוגיות חדישות משפיעות בצורה רחבה על מגוון תחומי החקלאות, ובפרט על פיתוח מוצרים חדשים בענף, אשר תורמים רבות להתפתחותו.

בעידן הטכנולוגי שבו אנו חיים, פיתוח מוצרים חדשים נמצא בתנופה בלתי נגמרת. חשיבתם היצירתית והחדשנית "מחוץ לקופסא" של יזמים וממציאים, מעצבת ומגדירה עבורנו מחדש, את המציאות או הסביבה בהן אנו חיים.

 

עובדה מעניינת במיוחד הנוגעת בפיתוח מוצרים חדשים בעולם החקלאות, היא שמדינת ישראל פיתחה ומפתחת מוצרים אשר משפיעים על עולם החקלאות - הן ברמה המקומית והן ברמה הגלובאלית.

כפי שציינו בפתח הדברים, תחום הפיתוח של מוצרים חדשים בעולם החקלאות - נמצא בשנים האחרונות במגמת עליה. זאת ניתן לייחס, הודות לפיתוחים טכנולוגיים חדשים המובילים להמצאות פורצות דרך.

 

לפניכם דוגמאות לשני פיתוחים טכנולוגיים ישראליים המגיעים מתחום החקלאות:

  • מכונת שטיפה חמה לפירות וירקות: הרציונאל שעמד מאחורי פיתוח המוצר הייחודי, היה החיפוש אחר פתרון לבעיית אחסונם הממושך של פירות וירקות מהרגע שהם נקטפים. לצורך ההבהרה, פירות וירקות הנמצאים בתנאי אחסון למשך פרק זמן ממושך, סובלים מריקבון, מהופעתן של פטריות וממזיקים שונים.

מכונת השטיפה החמה לפירות וירקות - מבצעת שטיפה אורגנית בטמפרטורה מותאמת; ללא כל שימוש בחומרי הדברה, ומצליחה למנוע ברמה של עד חמישה עשר אחוזים, את תהליך הריקבון בפירות וירקות. מכונת השטיפה הייחודית נמכרה ברחבי העולם, ובין היתר, למדינות כמו גרמניה, דרום אפריקה, מצרים  ונוספות.

 

  • מדידת הרכב חלב בעת החליבה: פיתוח ייחודי המאפשר לגלות; כבר בעת ביצוע חליבת חלב מפרות ברפת, כי הרכב החלב הוא איכותי והוא ראוי לשתייה. מדובר בפיתוח טכנולוגי מתקדם של מד מדידה, המאפשר לאמוד את טיב הרכבו של החלב על פי נתונים שונים שהוא מסוגל לאתר ולמדוד. המכשור הייחודי יודע לבדוק ברמה מדויקת למשל, את רמת השומן והסוכר בחלב ואפילו לזהות בו שאריות של דם, המעידים על מחלת עטין אצל הפרה הנחלבת.

יש לכם רעיון למוצר שאתם חולמים לפתח? מזמינים אתכם ליצור קשר ולתאם פגישת יעוץ הנדסי. אנו, בחברת גיזמו הנדסה, שואפים לספק ללקוחותינו פתרונות הנדסיים איכותיים ביותר בפיתוח מוצרים חדשים.