כאשר מפתחים מוצר אלקטרוני חדש - מהם שלבי הפיתוח החשובים

המומחים הרלוונטיים לתחום הפיתוח המוצר בעל מרכיבים האלקטרוני, הם מהנדסי האלקטרוניקה. עבודתם של מהנדסי האלקטרוניקה, נוגעת בתכנונן ובפיתוחן של מערכות אלקטרוניות מגוונות, ברמת מורכבות משתנה על פי צורך. מוצרים אלקטרוניים כגון סמארטפונים (מכשירים חכמים), מחשבים, טאבלטים, קונסולות משחקים ועוד - הנם דוגמאות לפיתוח הנדסי אלקטרוני במוצרים חדשים.

 

יכולותיהם הרלוונטיות של מהנדסי האלקטרוניקה, הצליחו לקדם את חיינו בצורה משמעותית, לרמת התנהלות מתקדמת בכל תחומי החיים: רפואה (פיתוח מכשורים רפואיים מתקדמים), בידור (אפשרות ליהנות באמצעות הטכנולוגיה הלוויינית- משידורי טלוויזיה מרחבי העולם), אבטחה (פיתוח מערכות אלקטרוניות מתקדמות המסוגלות לשמור על מידע רגיש) ועוד.

 

ככלל, פיתוחם של מוצרים חדשים (גם מוצרים אלקטרוניים) מורכב מחמישה שלבים מרכזיים:

 

  • סקר שוק ואפיון: שלב זה כולל את התגבשותו של רעיון למוצר חדש, שאמור לענות על צורך פונקציונאלי מסוים. יש להכיר בשלב זה את השוק והמתחרים בו, לזהות את קהל היעד הרלוונטי עבור המוצר ולבצע שיערוך של עלויות הייצור. כמו כן מומלץ לנסות ולגבש מספר דרכים אפשרויות, לגיוס הון לטובת פיתוח המוצר.

 

  • שלב הרעיון (קונספט): בשלב זה מגובשות לרוב, מספר דרכים שונות בהן ניתן לייצר את אותו המוצר (התייחסות למוצרי גלם, פיתוח הנדסת אנוש ועיצוב, מנגנונים פנימיים במוצר וכו').

 

  • ייצור דגם ראשוני (אב-טיפוס): שלב המהווה נקודת ציון חשובה בתהליך פיתוחם של מוצרים חדשים. ייצור דגם ראשוני אופציונאלי למוצר חדש - יכול לספק המחשה חשובה להיבטים הנדסיים שונים בו, כגון: מראה, תחושה, רמת שימושיות ועוד.

 

  • שלב הייצור: מדובר בשלב המעבר שבין יצירת הדגם הראשוני (האב-טיפוס) של מוצר מסוים לתחילת התהליך של ייצורו בפועל. תהליך הייצור חייב לכלול תיק ייצור הכולל: שרטוטים שונים של המוצר (ברמה דו ותלת ממדית), פירוט כל הרכיבים והחלקים השונים המרכיבים אותו, ואת הוראות הייצור עבור כל אחד מן החלקים והרכיבים הללו.

 

  • שיווק והפצה: שלב הגיבוש של תהליכי הפצה ומכירה, ההופכים את המוצר לנגיש עבור הצרכן והמשתמש.

 

חברת "גיזמו הנדסה", מעמידה לרשות לקוחותיה - צוות מקצועי, מוביל ומנוסה של מהנדסי מכונות, מהנדסי אלקטרוניקה ומעצבים תעשייתיים, המסוגל לספק עבורם מענה איכותי ומדויק - החל משלב גיבוש הרעיון למוצר ועד לשלב ההכנה לייצור אב-טיפוס העובד של המוצר החדש.