דגשים בתהליך פיתוח מוצר חדש בעולם בסטארט-אפ

סטארט-אפ (או באנגלית startup) הנם רעיון למוצר או לפטנט ייחודיים, אשר פותחו לרוב בחברות שהוקמו מאפס. מרבית הסטארט-אפים, מגיעים מתחום ההיי-טק. גיוס המימון הנדרש, לפיתוח מוצרים חדשים על ידי חברות ההיי-טק, נעשה בחלק גדול מן המקרים, באמצעות קרנות הון סיכון. כמו כן, חברות המקימות סטארט-אפים, נעזרות ב-"חממות טכנולוגיות" ומגייסות הון נדרש גם  ממשקיעים פרטיים. ההון הראשוני משמש רבות להקמת החברה, לגיוס עובדים ולפיתוחו של המוצר או השירות, וכמובן לצורכי שיווק ומכירה.

 

במדינת ישראל, שזכתה לכינוי "אומת הסטארט-אפים", הרעיונות לפיתוח מוצרים ייחודיים חדשים הנם רבים ומגוונים. שלב הרעיון בתהליך הפיתוח של מוצרים חדשים, הוא השלב הראשוני ביותר בו. לכן, חשוב להשקיע חשיבה מעמיקה, עד לשלב של תחילת תהליך הייצור בפועל.

 

איך עושים זאת?

חשוב ללמוד על הרקע הטכנולוגי המתקשר אל נושא הפיתוח, "להשתפשף" בתחום בצורה מעמיקה ככל שנידרש לכך. תחום היזמות דורש ידע ולו ברמה הבסיסית ביותר. על אחת כמה וכמה, ידע זה חשוב ורלוונטי במיוחד, כאשר אנו מתייחסים להעלאת רעיונות לפיתוח מוצרים חדשים בעולמות הסטארט-אפ.

 

קיים מילון מונחים עצום בעולם הפיתוח הטכנולוגי, "סט כלים שלם" שעל כל יזם מתחיל (וכמובן על אלה הבקיאים בתחום) כדאי ואולי אף הכרחי, להכיר. אם מושגים כמו מחזור חיי סטארט-אפ, קניין רוחני, האקתון, מסע חשיפה וכו' נשמעים כשפה זרה, רצוי להתחיל ללמוד ולהכיר אותם היטב.

 

מחזור חייו של הסטארט-אפ מתחיל בשלב גיוס המשקיעים והמשאבים הדרושים (שלב ה-seed). לאחר מכן, קם צוות פנים ארגוני מקצועי אשר צריך לפעול על פי תוכנית עסקית מוגדרת, המתאימה לפיתוח סטארט-אפ. פיתוח מוצרים בעולם הסטארט-אפ הוא תהליך מורכב, אך אפשרי. ייתכן ויהיו טעויות לאורך הדרך, אך חשוב ללמוד ולהתפתח מהן, כך שבסופו של דבר, ייוולד סטארט-אפ איכותי.

 

אנו בחברת "גיזמו הנדסה", העוסקים בתכנונם ובפיתוחם של מוצרים חדשים - יודעים לזהות בכל פרויקט ייחודי המגיע אלינו, את הפוטנציאל האדיר הטמון בו. החל משלב הרעיון ועד לשלב ההכנה לייצור, צוות המהנדסים המקצועי והמנוסה שלנו, מעניק ליווי צמוד לכל אורך הדרך ומספק פתרונות הנדסיים איכותיים ומלאים!