פיתוח מוצרים חדשים בתחומים רבים מתבססים על שלבים מוגדרים מראש

הנעת תהליכי פיתוח של מוצרים חדשים, בכל תחום, מצריכה ידע וניסיון נרחבים ורלוונטיים. לרוב, בראש תהליכי פיתוחם של מוצרים חדשים יעמדו מהנדסים מומחים, שהנם בעלי ידע ויכולת לתכנן מוצרים מסוימים מן היסוד. במאמר זה, אנו מתמקדים בפיתוח הנדסי של מוצרים לילדים. כיוון שמדובר באוכלוסיה פגיעה במיוחד, עבודתם של המהנדסים העוסקים בפיתוח מוצרי ילדים ותינוקות, מוכרחה להתבצע במקצועיות מרבית וברמת דיוק בלתי מתפשרת.  

מוצרים המיועדים לילדים הם רבים ומגוונים. ביניהם ניתן למנות: עגלות, כיסאות בטיחות, צעצועים, משחקים ועוד. על הגורם העומד בראש התכנון  והפיתוח ההנדסיים, מוטל לדאוג ולוודא כי התהליך יתבצע לכול אורכו בצורה אמינה, בטיחותית ומדויקת.  

 

בדומה לתהליכי פיתוח מוצרים באופן כללי, גם בתהליך הפיתוח ההנדסי של מוצרי התינוקות, מתקיימים השלבים המרכזיים הבאים:

  • שלב הרעיון: גיבוש קונספטואלי של המוצר, חשיבה על האופן בו הוא אמור לספק פתרון לאתגר או בעיה מסוימים.

 

דוגמא לצורך שפיתוח מוצרי תינוקות יכול לענות עליו: "איך ניתן לייצר מוצר שיקרב את התינוק אל שולחן האוכל בצורה בטיחותית"?

 

  • תכנון הנדסי: יצירת תהליך עבודה מסודר הכולל את גיבושן של מספר דרכים שונות לייצור המוצר.

 

  • בניית אבטיפוס: יצירתו של מודל ראשוני למוצר המורכב על פי אחת או כמה דרכים אפשריות לייצרו. הדגם הראשוני מספק המחשה של היבטים הנדסיים שונים: נראות ועיצוב מוצר, תחושה, רמת שימושיות במוצר, עמידה בלחצים ועוד.

 

  • בניית תיק מוצר: שלב אחד לפני תהליך הייצור אשר בו מרכזים את כלל המידע ההנדסי הנוגע למוצר, לרבות שרטוטים מפורטים והוראות ייצור, עבור תהליך יצירתם והרכבתם של כל חלקי המוצר השונים.

 

  • תהליך הייצור: מתבצע לרוב במפעלי ייצור, בסדרי גודל משתנים: ניתן לייצר באופן יחידני (One of a kind), בסדרות ראשוניות (כמויות יחסית קטנות של מאות או אלפים) ובייצור המוני (תעשייתי) המתבטא בסדרי גודל של מאות אלפים, מיליוני ואף מעבר לכך, יחידות מוצר.

 

אנחנו בחברת "גיזמו הנדסה", מציעים ללקוחותינו מתן שירות הנדסי מלא ואיכותי ביותר, החל משלב הקונספט, דרך פיתוח הנדסי ועד לאב-טיפוס עובד של המוצר החדש.