מה נדרש מצוות ההנדסי על מנת לפתח מוצר חדש

פיתוח מוצרים חדשים הוא תהליך מורכב, המחייב יזמים וממציאים - בהשקעה משמעותית של זמן, כספים ואנרגיות. מן העבר השני, תהליך פיתוחם של מוצרים חדשים בפועל, נשען על כתפיו של צוות הנדסי. עיקר עבודתם של המהנדסים נעשית בעיקר בשלבי התכנון והפיתוח של המוצר, אך באחריותם גם לדאוג להכנות נדרשות עבור תהליך ייצורו בפועל (הכנת תיק שרטוטים הכולל באופן מלא הוראות ייצור מפורטות של רכיבים וחלקים שונים של המוצר החדש).

 

ריכזנו עבורכם רשימת תכונות, המהוות בעינינו "סט כלים נדרש", שאמור לשמש כל מהנדס איכותי באמת, בעבודתו על פיתוח והכנה לייצור של מוצרים חדשים:

  • תשומת לב מעמיקה: לתת תשומת לב גדולה ונרחבת לפרטים הקטנים ביותר. לכל פרט טכני בפיתוחם של מוצרים חדשים, ישנה חשיבות מכרעת ומהנדסים אמורים להיות מסוגלים לבחון באופן יסודי ומעמיק, כל פרט שכזה. הכשל ההנדסי "הקטן ביותר", עלול לגרום למכונה או מוצר מסוימים להפסיק לעבוד.

 

  • יכולת ניתוח: כישורים האנליטיים מאפשרים חשיבה מפורטת על תכנון ועל האפשרות לגרום למנגנונים הנדסיים לעבוד בצורה טובה יותר.

 

  • יצירתיות: זו היא סעיף חשוב בתהליך פיתוח המוצר שמאפשר לחשוב על פיתוחן של דרכים יעילות ביותר לספק מענה לצורך פונקציונאלי של צרכן או משתמש סופי.

 

  • יכולת מציאת פתרונות: לחשוב בצורה מעמיקה על פתרון בעיות הנדסיות מסוימות, ולהתחיל לעבוד על פיתוח פתרון רלוונטי ויעיל עבורן. בתהליך פיתוח מוצר חדש קורה פעמים רבות מצב בו שינוי קטן במבנה הנדסי של מנגנון זה או אחר מאפשר חסכון גדול בעלות ייצור המוצר או מהווה יתרון שימושי כלשהו ללקוחות.

 

  • ידע הנדסי מעמיק: מהנדסים העוסקים בפיתוחם של מוצרים חדשים, מוכרחים להיות בעלי ידע טכנולוגי נרחב הרלוונטי לתחום בו הם עוסקים. לרוב, מהנדסים יידעו לעבוד מול תוכנות מחשוב ומערכות עזר אחרות, המסייעות להם בעבודתם על פיתוח הנדסי כזה או אחר.

"גיזמו הנדסה" מורכבת מצוות מהנדסים – אשר תמיד דואג לתת תשומת לב גדולה לפרטים הכי קטנים. בזכות יכולת ניתוח, חשיבה יצירתית ומעמיקה, וידע וניסיון הנדסיים נרחבים - אנו מסוגלים לספק ללקוחותינו קשת מלאה של פתרונות הנדסיים איכותיים.